Susisiekite su mumis

Mes randamės

ŽVILGSNIS Į OPTINIUS ĮRENGINIUS

Šiais laikais daugelis žmonių linkę sakyti optiniai įrenginiai yra išblukusi era ir greitai pradeda laikyti optinį įrenginį pasenusiu, bet jis visada turėdavo savo vietą kompiuteriuose.

Ar kada pagalvodavote kodėl? Tai mus veda prie kito punkto: optinių diskų, kaip laikmenos, ilgaamžiškumo.

Sparčiai besivystančioje skaitmeninių technologijų srityje optiniai įrenginiai yra kertinis akmuo duomenų saugojimo evoliucijoje. Kadangi naujovės nuolat keičia tai, kaip mes saugome ir gauname informaciją, šie optiniai diskai pasirodė esą labai svarbūs skaitmeninio turinio išsaugojimui ir platinimui. Naudodami sudėtingą lazerinę technologiją duomenims skaityti ir rašyti, o kompaktiniai diskai siūlo platų panaudojimo spektrą, atspindintį atminties kortelių funkcionalumą, tačiau pranokstantį jas žymiai ilgesniu tarnavimo laiku. 

Dėl to jie yra patikima ir ilgalaikė alternatyva ankstesnėms saugojimo technologijoms, žyminti svarbų etapą skaitmeninių duomenų saugojimo kelionėje.

Vidinius optinius įrenginius galime sutikti daugelyje nešiojamųjų įrenginių, pavyzdžiui:. nešiojamuose kompiuteriuose, kelioniniuose kompiuteriuose arba išoriniuose CD / DVD įrenginiuose.

Kartais yra sunku rasti originalų optinį įrenginį, kad jis taip pat būtų patvarus, geras ir tiktų jei reikia tik saugojimo sprendimo pogamybiniame procese kaip pavyzdžiui:

·   Jei visa dieną fotografuojate / filmuojate, o vėliau turinio medžiagą pastoviai turite įsikelti į kompiuterį t.y  nukopijuoti ir įrašyti į kompaktinius diskus.

·   Jei reikia dažnai saugoti / atkurti atsargines kopijas (pvz:. duomenų saugykloms, operacinėms sistemoms, dokumentams ir kt.

·   Jei reikia dažnai rinkti / ruošti mokslo medžiagą ir įrašyti į kompaktinius diskus.

KOMPAKTINIŲ DISKŲ DAŽNIAUSIAS NAUDOJIMAS

Kompaktiniai diskai dažniausiai naudojami garso, vaizdo, programinės įrangos, duomenų failų platinimui ir saugojimui. Paprastai tariant, daugiausiai skirti ilgalaikiam turinio išplatinimui pvz., muzikos albumams, filmams ar programinės įrangos diegimo diskams.

 Yra keletas optinių laikmenų tipų, įskaitant:

·   CD (kompaktinis diskas) – iš pradžių buvo sukurtas garso įrašams, talpina iki 700 MB.

·   DVD (universalus diskas) – naudojamas vaizdo įrašams ir duomenų saugojimui, talpinama nuo 4,7 iki 17 GB.

·   Blu-ray (didesnio tankio diskas) – naudojamas HD vaizdo įrašams, talpinama nuo 25 iki 128 GB.

Įrašomos ir perrašomos kiekvieno optinio disko tipo versijos leidžia vartotojams sukurti savo diskus su tinkamu diskų įrenginiu.

Pavyzdžiui, kiti vis dar vertina fizinių filmų diskų turėjimo aspektą, nes turi galimybę bet kada mėgautis aukščiausia vaizdo kokybe, kurią gali suteikti tik diskai.

Šiomis dienomis, norint gauti patogią prieigą prie didžiulės filmų ir TV laidų bibliotekos, nereikalaujant fizinės laikmenos tokių kaip Netflix , Amazon Prime , Spotify , Apple Music ir kt.  kiekvieną menesį už atitinkamą mokestį jūs galite įsigyti šią paslaugą, bet naudojantis visada yra reikalingas interneto ryšys.

Štai išsamus optinio disko panaudojimų suskirstymas. Kodėl šie įrenginiai išlieka patikima technologija. 

·   Duomenų saugumas: saugus atsarginių kopijų kūrimas ir archyvų įmonėms, asmenims, siūlantis ilgalaikį išsaugojimą ir atsparumą magnetiniams laukams.

·   Programinės įrangos platinimas: patikimas ir ekonomiškas būdas platinti dideles programas, ypač tose vietose, kuriose yra ribota interneto prieiga.

·   Duomenų perdavimas: didelių failų bendrinimas neprisijungus, idealiai tinka perkelti iš vieno įrenginio į kitą nepasikliaujant internetinėmis platformomis.

·   Medicininis vaizdavimas: įrašyti diskai naudojami didelės skiriamosios gebos nuskaitymuose, pvz., rentgeno spinduliuose ir kompiuterinės tomografijos nuskaitymuose, nes specialistai žiūri į tai kaip į saugų saugojimo sprendimą.

·   Moksliniai tyrimai: mokslininkai naudoja optinius diskus masyviems duomenų rinkimams, tokiems kaip genominiai ar aplinkos duomenys, nes tikrai esate girdėję kaip mokslininkai dažnai sako saugoti ir dar kartą saugoti, nes tai jiems yra saugus ir patikimas saugojimo sprendimas.

·   Švietime: mokymosi mokomųjų medžiagų pasaulyje optiniai diskai randa savo naudojimą ir suteikia galimybę naudotis neprisijungiant prie mokymosi programos.

·   Navigacija neprisijungus: GPS duomenys ir žemėlapiai automobilių navigacijos sistemoms dažnai naudoja optinius diskus, todėl jie siūlo patikimas gaires net tada, kai nėra korinio ryšio tinklų.

DIDŽIAUSIAS SKIRTUMAS TARP OPTINIO DISKO IR KIETOJO DISKO

Kietieji diskai paprastai naudojami kaip pirminė saugykla asmeniniuose kompiuteriuose / nešiojamuosiuose kompiuteriuose, serveriuose ir kituose įrenginiuose, kuriems reikalinga didelė saugyklos talpa ir greita prieiga prie duomenų.

Iš tikro, kad kietasis diskas ilgai tarnautų ir būtų jums kaip pastovi ilgalaikė saugykla jame duomenys visada turėtų išlikti visiškai nepakitę net ir įjungus maitinimą. O optiniai diskai yra specialiai skirti saugoti duomenis nenaudojant maitinimo.

Optiniai diskai naudoja optinę technologiją duomenims skaityti ir rašyti, o kietieji diskai naudoja magnetinę technologiją. Tai yra dvi skirtingos technologijos, kurios buvo sukurtos naudoti visai kitai paskirčiai.

·   Optinis įrenginys naudoja lazerį optinio disko paviršiui skenuoti ir atspindėtai šviesai interpretuoti.

·   Kietieji diskai naudoja skaitymo / rašymo galvutes, kurios magnetiškai skaito ir įrašo duomenis besisukančiose lėkštėse.

Paprasčiau tariant, duomenys diske yra saugomi lazeriu, o kietajame diske magnetiškai ant plokštelių. Dėl to kompaktinį diską ir galima taip dažnai perrašynėti be jokios žalos kietajam diskui.

KADA TURĖTŲ BŪTI NAUDOJAMI DAŽNIAUSI SAUGOJIMO TIPAI:

·  Kietieji diskai gerai veikia kaip vidinė ar kaip išorinė atmintis, kai reikia saugoti labai didelius duomenų kiekius, pvz., atsarginėms kopijoms, medijos bibliotekoms ar žaidimams. Jų didelė talpa tinka viskam, kam reikia dešimčių, šimtų ar tūkstančių gigabaitų erdvės.

            *** Vidutinis tarnavimo laikas 3-5 metai, tipiškas naudojimas.

·  USB diskai  idealiai tinka nešiojamam dokumentų ir failų perdavimui. Dėl kompaktiško dydžio ir „plug-and-play“ funkcijų yra labai patogu greitai perkelti failus iš vieno įrenginio į kitą.

          ***USB atmintinės nėra skirtos ilgalaikiam archyviniam saugojimui. Turi ribotą rašymo / skaitymo ciklų skaičių, prijungtos USB atmintinės negalima ištraukinėti netinkamai iš įrenginio.

·   Optiniai diskai yra prasmingiausi ilgalaikiam svarbių duomenų archyviniam saugojimui arba fiziniam dalijimuisi duomenimis, kai tinklo perdavimas nėra galimas. Dėl jų stabilumo ir plataus suderinamumo optiniai diskai yra tinkami atsarginėms kopijoms kurti.

Nors optinių diskų talpa yra ribota, palyginti su USB ir kietaisiais diskais, jie vis tiek atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant ilgalaikį archyvų saugojimą ir duomenų perkeliamumą. Jų stabilumas ir platus suderinamumas užtikrina, kad šiandien perašyti optiniai diskai vis dar bus nuskaitomi kompiuteriuose po 10 ar daugiau metų. Dėl to jie yra saugesnis pasirinkimas nepakeičiamiems duomenims, pvz., šeimos nuotraukoms ar namų vaizdo įrašams, kur patvarumas ir ilgaamžiškumas yra labai svarbūs.